BIPKontakt 

Sukcesy

 

  Szczególne osiągnięcia uczniów i nauczycieli w konkursach

Wszystkie

 

Nagroda im. Ireny Sendlerowej 2014

 

Pani Zofia Cofałka jest finalistką Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” została ustanowiona w 2006 roku. Jej celem jest uhonorowanie nauczycieli, którzy uczą i wychowują w duchu tolerancji i poszanowania dla innych, inspirują do działań zgodnych z tymi zasadami i odgrywają aktywną rolę w swojej szkole oraz społeczności lokalnej. więcej

 


 

Nagrody Korczakowskie 2013 - szczególne wyróżnienie dla nauczyciela

 

Pan Adam Olma - nauczyciel języka polskiego otrzymał w dniu 21.03.2013r. Nagrodę Korczakowską 2013. Nagroda przyznawana jest nauczycielom z pasją, którzy poprzez swoje zaangażowanie i nietuzinkowe metody potrafią być dla uczniów mentorami i wychowawcami.  Bardzo się cieszymy i GRATULUJEMY!!!

 


 

 2012-12-17 

 Odznaczenie Honorowe 

Ministra Środowiska otrzymał nasz nauczyciel 

–  pan mgr Robert Matusiak

 

  W gmachu Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu odbyło się spotkanie podsumowujące obchody Jubileuszu 60-lecia działalności miejscowego Koła Przewodników Turystycznych PTTK im. Antoniego Mizi.

  Z wielką radością pragniemy poinformować, że podczas tej uroczystości Odznaczenie Honorowe Ministra Środowiska (najwyższe wyróżnienie) z rąk Prezesa Klubu Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa PTTK „Grań” pana Eugeniusza Gnacika, otrzymał nasz nauczyciel –  pan mgr Robert Matusiak.  

      Odznaczenie to przyznane zostało m.in. za: wieloletnie prowadzenie zajęć z Edukacji Ekologicznej, Turystyki i Krajoznawstwa; współorganizowanie działań w ramach ogólnopolskich akcji „Sprzątanie Świata”; organizowanie „Maciejkowickich Dni Ziemi”; prowadzenie licznych zajęć terenowych, wycieczek krajoznawczych, rajdów i obozów wędrownych; a także za prowadzenie wspólnie z wieloma osobami i instytucjami – badań przyrodniczych oraz opracowanie związanych z tym licznych dokumentów i publikacji.

       Wspomniano również o tym, że w swojej dotychczasowej pracy pan mgr Robert Matusiak przygotowywał wielu uczniów do konkursów przedmiotowych, z czego ponad 100 osób zostało laureatami tych zmagań na szczeblu zarówno miejskim, regionalnym, wojewódzkim, ogólnopolskim, jak i międzynarodowym; a także, że kierował pracami kilku naszych stypendystów w ramach programów Unii Europejskiej. 

      Pan Robert Matusiak skromnie podkreśla, że wszystkie te dokonania nie byłyby możliwe bez wsparcia wielu osób, które mu pomagają na co dzień.

 Serdecznie GRATULUJEMY!

 


2016-03-27 Nie sposób o tym nie wspomnieć...

...Troje naszych absolwentów obecnie uczących się w III LO im. St. Batorego: Kuba Popęda, Cyprian Heising i Marcin Soczówka - zdobyło wraz z zespołem mistrzostwo Chorzowa w siatkówce chłopców szkół średnich! Warto wspomnieć że nasi absolwenci stanowią trzon składu liceum. 2 lata temu reprezentując nasze Gimnazjum byli również mistrzami Chorzowa.  Pozostał w nich sentyment do "Dwójki" - bo są częstymi gośćmi na naszych SKS- ch i czynnie pomagają w rozwoju kolejnych pokoleń siatkarskich w naszym Gimnazjum. Gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach rejonowych!

 


 Wszystkie osiagniecia:

  

Sport

 

 

 

 

J. polski/historia

 • 2016.05.23 II miejsce w Miejskim Konkursie na Konkretyzację Utworu Lirycznego

Magdalena Sobolewska , uczennica klasy III a, zajęła II miejsce w Miejskim Konkursie na Konkretyzację Utworu Lirycznego. Źródłem inspiracji do wykonania pracy plastycznej był dla niej wiersz W. Szymborskiej zatytułowany ,, Cień". Gratulujemy!


 • 2016.05.19  Konkurs wiedzy o życiu i twórczości św. Jana Pawła

19 maja uczniowie naszej szkoły: Klaudia Walerus i Adam Tkaczyk wzięli udział w konkursie wiedzy o życiu i twórczości św. Jana Pawła, który odbył się w Gimnazjum nr 3 w Pszczynie. Tematem kolejnej edycji było " Święty Jan Paweł II - Świadek Miłosierdzia Bożego". Nasi uczniowie dzielnie walczyli pośród szeregu trudnych pytań i zajęli 6 miejsce.
Dziękujemy im za godne reprezentowanie naszej szkoły i składamy serdeczne gratulacje !


 •  2016.03-21 Wojewódzki konkurs historyczny "Klasówka powstańcza".

W piątek 18.03.2016 r. uczniowie naszego gimnazjum: Alicja Jurek, Michał Bawełek, Patryk Kleta i Mateusz Mularczyk wzięli udział w konkursie wiedzy historycznej  "Klasówka powstańcza" związanym z obchodami 95 rocznicy III Powstania Śląskiego. W tym samym czasie 50 polityków, samorządowców, naukowców, dziennikarzy napisało tą klasówkę w Sali Sejmiku Śląskiego. Wśród piszących byli europosłowie Jerzy Buzek i Marek Plura, marszałek województwa Wojciech Saługa oraz prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski.
Finał wojewódzki konkursu odbędzie się 14 kwietnia 2016 r. o godz. 10:00 w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach. 
Uczeń naszego gimnazjum Michał Bawełek zakwalifikował się do etapu wojewódzkiegotego konkursu. Serdecznie gratulujemy Michałowi oraz pozostałym uczniom, którzy także wykazali się sporą wiedzą o III Powstaniu Śląskim.


 •  2015-11-30 Miejski Konkurs Frazeologiczny

Uczniowie klasy Ia : Sandra Klabisz i Michał Bawełek, wykazali się świetną znajomością związków frazeologicznych i zajęli I miejsce w Miejskim Konkursie Frazeologicznym. Gratulujemy!


 

 • 2015-02-24  II miejsce - XVI Miejski Konkurs Recytatorski ,, Miłość niejedno ma imię" -  Bartosz Drzensla, Gratulujemy! 

 • 2014-12-08  Konkurs "Z witaminami żyje się kolorowo"

 

W poniedziałek 8 grudnia 2014 r. odbył się finał Konkursu literacko plastycznego "Z witaminami żyje się kolorowo", którego organizatorem było IV Liceum Ogólnokształcące 
im. M. Skłodowskiej Curie.
Nasze uczennice (zespół) Zofia Bryła, Agnieszka Noga, Agnieszka Debudaj, zajęły następujące miejsca:
II miejsce Kategoria: Limeryk lub fraszka 
II miejsce Kategoria: Kolaż

 


 • 2014-04-08 Bartosz Drzensla otrzymał wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II w Toruniu.
  W konkursie wzięło udział 30 najlepszych recytatorów z całej Polski.

 

 • 2014-02-21 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Bartosz Drzensla zajął II miejsce w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II. Tym samym będzie reprezentował nasz region w Toruniu w etapie ogólnopolskim.


 •  2013-04-03 I miejsce w kategorii gimnazjum w międzyszkolnym konkursie poetyckim "Oblicza rodziny"

Uczennica naszej szkoły Dominika Holeczek zajęła zaszczytne I miejsce w kategorii gimnazjum w międzyszkolnym konkursie poetyckim "Oblicza rodziny" organizowanym przez Rodzinę Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Katowickiej i SP nr 17 w Mysłowicach-Krasowach. Serdecznie gratulujemy!


 •  2013-03-13  Finalistką Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2012/2013 została:

z języka polskiego AGNIESZKA ŚWIERZY. Gratulujemy!


 

  

Jęz. obce

 • 2014-06-14 I miejsce w konkursie "Co wiesz o Italii....."

Nasza uczennica Ania Pawłowska z klasy 3 B zdobyła I miejsce w konkursie "Co wiesz o Italii.....", który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie. Gratulujemy sukcesu!!!!!


 • 2014-04-15   Oskar Hawryluk z klasy III B zajął I miejsce w Chorzowskim Międzyszkolnym Konkursie Językowym dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2013/2014.
  Gratulacje!!!

 

 •  NAJLEPSZY  FRANKOFON W  CHORZOWIE  !

OSKAR  HAWRYLUK, uczeń klasy III b, jako jedyny chorzowski gimnazjalista, został laureatem Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego  zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Tym samym jest zwolniony z części językowej egzaminu gimnazjalnego i otrzymuje z niego maksymalną ilość punktów. Gratulujemy !

 

 • 2014-03-03 FINALISTA Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO

Uczeń kl. III B OSKAR HAWRYLUK uzyskał 57/60 punktów w Rejonowym Konkursie Przedmiotowym z Języka Francuskiego i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Trzymamy kciuki za Naszego finalistę i życzymy BONNE CHANCE w ostatnim etapie.

Geografia

 • 2014-06-11 III miejsce w Konkursie Geograficznym "Poznaj swój kraj" dla Aleksandry Baron. Gratulujemy!


 • 2014-02-24 AWANS DO FINAŁU

Dwie uczennice naszej szkoły: Dominika Szyma (IIIb) i Aleksandra Nagórska (IIIb) wywalczyły awans do finału regionalnego, silnie obsadzonego konkursu ze znajomości mapy Australii i Oceanii.
Finał odbędzie się w Siemianowicach Śląskich.


 •  2013-04-06

Z przyjemnością informujemy, że dwoje naszych uczniów:
Marta Płachta (IIa) i Bartosz Drzensla (Ib) awansowało do finału  Wojewódzkiego Konkursu z Geologii.  Serdecznie gratulujemy!


 •   2013-04-05

Z przyjemnością informujemy, że dwoje naszych uczniów:
Dominika Szyma (IIb) i Oskar Hawryluk (IIb) awansowało do finału  Regionalnego Konkursu ze znajomości mapy Ameryki.
Serdecznie gratulujemy!


 •  2012-03-06

Informujemy, że troje naszych uczniów:
Natalia Baron (IIIc), Oskar Hawryluk (Ib), Agnieszka Świerzy (IIb), awansowało do finału Regionalnego Konkursu ze znajomości mapy Europy. Serdecznie gratulujemy!

Matemat.

 •   2013-03-21 LAUREAT Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

Radosław Wojakowski z klasy 3c został LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla uczniów gimnazjów województwa śląskiego w roku szkolnym 2012/2013.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!


 

 • 2013-03-13 Finalistą Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2012/2013 został: z matematyki Radosław Wojakowski. Gratulujemy!

 • 2012-05-10 Nasi uczniowie: Mirosław Witkowski, Radosław Wojakowski i Kamil Żelezik zostali finalistami IX Międzygimnazjalnego Konkursu Zabaw Logicznych \"Burza w mózgu\". Radek Wojakowski zdobył w finale I miejsce. GRATULUJEMY!

Biologia

 • 2014-04-14  Uczennice klasy IIIB zdobyły trzy pierwsze miejsca w pierwszej edycji miejskiego konkursu z zakresu dietetyki "ŚWIADOME ŻYCIE- ŚWIADOME ODŻYWIANIE". Dominika Szyma I miejsce, Aleksandra Baron II miejsce i Martyna Firley III miejsce.
  Gratulujemy!!!

 • 2014-04-14  Marek Borkowski z klasy III B został laureatem VI Chorzowskiego Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2013/2014.
  Gratulacje!

Plast/Muz/Foto.


 • 2016.05.23 Magdalena Sobolewska , uczennica klasy III a, zajęła II miejsce w Miejskim Konkursie na Konkretyzację Utworu Lirycznego. Źródłem inspiracji do wykonania pracy plastycznej był dla niej wiersz W. Szymborskiej zatytułowany ,, Cień". Gratulujemy!

 • 2016.05.09 Gratulacje dla naszych uczennic, które zostały laureatkami XVII EDYCJI REGIONALNEGO KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO CZTERY PORY ROKU (konkurs o randze wojewódzkiej):
  I miejsce Magdalena Sobolewska kl 3a
  Wyróżnienie Weronika Krzeszowiak kl 1d

  


 • 2016.05.09 Regionalny Interdyscyplinarny Konkurs „Cztery Pory Roku 2016”

I miejsce Magdalena Sobolewska

Wyróżnienie Paulina Nowak

Gratulacje!


 • 2015-12-1Laureaci konkursu "Święta Bożego Narodzenia"

Mamy laureatów Regionalnego Interdyscyplinarnego Konkursu "Święta Bożego Narodzenia 2015":

W kategorii "Kolęda" - solistka
I miejsce Julia Kopczyńska, 
II miejsce Wiktoria Jelonek

w kategorii "Szopka" 
I miejsce Weronika Krzeszowiak
i jeszcze jedna niespodzianka:
Wyróżnienie - Aleksandra Żukowska, Aleksandra Pietrek Gimnazjum

W kategorii "Praca plastyczna - Przy wigilijnym stole"
I miejsce - Magdalena Sobolewska oraz 
Wyróżnienie - Paulina Nowak

Gratulujemy. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom!


 

 • 2015.11.18 Miejski Konkurs org. przez ZSTiO w Siemianowicach Śląskich - "Czytający anioł"

I miejsce Magdalena Sobolewska 


 

 • 2015.11.17 Miejski Konkurs "Mój Chorzów" - "To co mnie zachwyca" 

I miejsce Magdalena Sobolewska - praca plastyczna


 • 2015.10.28 Miejski Konkurs "Drugie życie śmieci" - instrumenty muzyczne

II miejsce Weronika Meina, Olga Meina, Weronika Świerczyńska

III miejsce Alicja Jurek, Magdalena Sobolewska


 • 2015-01-21  Laureaci w konkursie ogólopolskim

Uczniowie realizujący projekt "Ślady Żydów w Chorzowie" za przygotowany album zdobyli II miejsce w ogólnopolskim konkursie odbywającym się w ramach projektu "JEWels- perły kultury żydowskiej" prowadzonym przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie.

Laureaci to uczniowie klasy II c:
Sandra Ostrowska, Wiktoria Baucz, Angelika Ulfig, Magdalena Paluch, Patryk Twardoch, Dominik Zagórski, Adam Lipiński. 

Gratulujemy!


 • 2015-01-08 Konkurs organizowany przez Urząd Miasta w Chorzowie: Choinki z recyclingu
  • 1 miejsce HANNA WIZENTAL i ALEKSANDRA NOGA, kl. 1 c
  • 1 miejsce BARTOSZ DRYJA GOŁĘBIOWSKI , kl. 1 c
  • Wyróżnienie: BARBARA BYCZEK, kl. 1 b

 


 • 2014-12-15 Podsumowaliśmy Regionalny Interdyscyplinarny Konkurs Święta Bożego Narodzenia, którego po raz XVI byliśmy organizatorami. Nasi uczniowie również brali w nim udział odnosząc sukcesy:

- w kategorii Szopka:

 • Wyróżnienie, Magdalena Rajczyk, kl. 3 d
 • Wyróżnienie, Paulina Nowak, kl. 2 d

- w kategorii Gwiazda:

 • I miejsce, Magdalena Mrówka, kl. 2 a
 • III miejsce,Vanessa Czyż, Karolina Stolarczyk, kl. 1 b

- w kategorii Kolęda - solista:

 • II miejsce, Nikola Tubacka, kl. 2 b 
 • Wyróżnienie, Oliwia Panuś, kl. 1 d

 


 •  2014-12-08  Konkurs "Z witaminami żyje się kolorowo"

W poniedziałek 8 grudnia 2014 r. odbył się finał Konkursu literacko plastycznego "Z witaminami żyje się kolorowo", którego organizatorem było IV Liceum Ogólnokształcące 
im. M. Skłodowskiej Curie.
Nasze uczennice (zespół) Zofia Bryła, Agnieszka Noga, Agnieszka Debudaj, zajęły następujące miejsca:
- II miejsce Kategoria: Limeryk lub fraszka 
- II miejsce Kategoria: Kolaż


 • 2014.10.29 Festiwal Piosenki Obcojęzycznej 

LAUREACI FESTIWALU:

Kategoria ZESPÓŁ: III miejsce – Gimnazjum nr 2

Kategoria SOLISTA: II miejsce - Nicola Tubacka – Gimnazjum nr 2


 

 • 2014-05-27 Laureatki Miejskiego Konkursu Plastycznego "Sport - Igrzyska w Soczi

 Nasze uczennice zajęły:

 •  I miejsce kat. praca malarska Patrycja Brol, 
 • w kat. grafika komputerowa: 
  I miejsce Aleksandra Gawlik 
  oraz III miejsce Magdalena Sobolewska. Gratulujemy!

 • 2014-05-13  Wyróżnienie w Konkursie Ogólnopolskim...

Wyróżnienie dla Magdaleny Sobolewskiej w Konkursie Ogólnopolskim dla Szkół im. Jana Pawła II "Jan Paweł II moim Nauczycielem i Mistrzem" organizowanym przez ZSS Nr 5 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Górniczej - kategoria: praca plastyczna. Serdecznie gratulujemy!


 • 2014-04-03     Konkurs szkolny na plakat "Mój wymarzony zawód" został rozstrzygnięty. 

  Laureaci:

  I miejsce - Paulina Nowak - klasa Id
  II miejsce - Joanna Nowrotek - klasa II b
  III miejsce - Kornelia Schneider - klasa I d

      

Gratulujemy!!!


 

 • 2013-12-21 Laureaci Regionalnego Konkursu "Święta Bożego Narodzenia" - organizator Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie.

 

1. Wyróżnienie - Sylwia Ciosek kl. 1a, Szopka Rodzinna;
2. III miejsce, Aleksandra Baron kl. 3b, Kartka Świąteczna;
3. Wyróżnienie, Magdalena Apostoł kl. 2d, Kartka Świąteczna;
4. Wyróżnienie, Paulina Nowak kl 1, Praca plastyczna -"Mój dialog z..." ;
5. Wyróżnienie, Izabela Wawoczna kl. 1a, Praca literacka -"Mój dialog z..." ;
6. Wyróżnienie, Adrian Hanzel kl. 2a, Praca literacka -"Mój dialog z..." ;
7. Wyróżnienie, Jagna Frączek kl. 1a, Praca literacka -"Mój dialog z..." ;
Gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok!

 


 

 • 27.11.2013 Finał Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej - Weronika Parkieta,  II miejsce. Serdecznie gratulujemy.

 

 • 2013-06-24 Laureaci X edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego „Sport”

Gratulacje dla naszych uczniów, którzy brali udział w X edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego „Sport” pod hasłem „Polacy – mistrzowie sportu” i wykonali prace w kategorii „grafika komputerowa”!  Tematem pracy była postać znanego sportowca w ruchu. Zajęli następujące miejsca:

I miejsce Kamil Matusik kl 3d,

III miejsce Michalina Pyka kl 3a,

Wyróżnienie Agata Tylenda kl 3a

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Sportowych nr 2 im. Gerarda Cieslika w Chorzowie.


 

 

 • 2013-06-12  Konkurs Cztery Pory Roku

inspirowanego w tym roku cytatem z wiersza Juliana Tuwima mówiacego o „Zjawiskach niebieskich”

Oto nasi laureaci : prace plastyczne  Weronika Koza I miejsce,  Jessica Wójcik II miejsce, prace fotograficzne Agata Marcińczak I miejsce

Gratulujemy!


  

 • 2013.12.17  Regionalny Konkursu Interdyscyplinarny „ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA "

Nasi laureaci w kategorii "Łańcuch choinkowy":

Wyróżnienie, Partycja Rybacka kl 3 d

WyróżnienieMarcin Waszecki kl 2 b

WyróżnienieZuzanna Zając kl 2 b

 w kategorii "Kolęda - solista ": III miejsce dla Alicji Żalek z kl 3 a

Podczas rozdania nagród można było podziwiać wystawę prac wykonanych na konkurs w trzech kategoriach: „Szopka Rodzinna”, „Łańcuch choinkowy” oraz prace plastyczne „Przy wigilijnym stole”,

 


 

 • 2013.11.07  I miejsce w III edycji Konkursu Fotograficznego „PAMIĘTAMY…” zajęła Izabela Wawoczny z Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawla II wykonując pracę „O cmentarzach” - organizator MDK w Chorzowie

 

 


 

 • 2012-06-20 I miejsce za projekt medalu

Natalia Gebauer z klasy III b zajęła I miejsce za projekt medalu w Miejskim Konkursie Plastycznym " Od euro do Londynu" organizowanym przez ZSSport. nr 2. Gratulacje!

 


 

 

 • 2012-06-18 Informujemy, że w wojewódzkim konkursie "Zapomniane zabytki" organizowanym przez WOM w Rybniku, nasze uczennice: Adrianna Jaworska i Elżbieta Szczyrba zajęły II miejsce Natalia Baron i Aleksandra Baron zajęły III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 


 

 • 2011-12-02 Tytuł Laureata w Miejskim Konkursie Fotograficznym 

Informujemy, że nasza uczennica Zuzanna Zając (I b), zdobyła tytuł Laureata w Miejskim Konkursie Fotograficznym "Wakacje w obiektywie". Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Trwają zapisy do klas: I, II, IV, V, VI, VII

Szczegóły zobacz NABÓR 2018/2019

lub pytaj w sekretariacie 

tel. 32 2411 653

   

Realizujemy projekty

 

      

„Matematyka i sport to pewny rekord” 

„Popołudnie z grami i robotami”

 

 

Gościmy...

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Ważne wydarzenia

21.05.2018

godz.17.00 Pożegnanie

z klasami III Gimnazjum

...

22.06.2018 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

godz. 10.00 klasy VII SP

godz. 10.30 klasy II Gimnazjum

godz. 11.00 klasy I i IV SP

Polecamy...

Certyfikaty i Programy ...