BIPKontakt 

Program COMENIUS

 

Gimnazjum nr 2 przystąpiło w sierpniu 2013 roku do realizacji dwuletniego projektu edukacyjnego realizowanego w ramach programu Comenius Partnerskie Projekty Szkół - Uczenie się przez Całe Życie. Projekt do którego przystąpiliśmy nosi tytuł „I love my Future as a European Citizen” (Kocham swoją przyszłość jako obywatel Europy).

Projekt jest realizowany w ramach projektu wielostronnego. Naszymi partnerami są szkoły z Turcji, Portugalii, Włoch, Francji, Rumunii, Bułgarii i Słowenii.

Celem projektu jest zapobieganie wczesnemu kończeniu edukacji przez młodzież. W ramach projektu będziemy poznawać systemy edukacyjne partnerskich państw, poznawać ich kulturę, obyczaje oraz odwiedzać miejsca pracy gdzie w przyszłości młodzi ludzie będą mogli starać się o posady.

Przewidziane jest kilka wyjazdów do krajów partnerów i w najbliższym czasie zostanie opublikowany na stronie szkoły harmonogram współpracy i kontaktów online z uczniami szkół partnerskich oraz regulamin kwalifikowania uczestników na wyjazdy zagraniczne w ramach wymiany międzyszkolnej  w tym projekcie. Tymczasem, zachęcamy uczniów do włączenia do grupy „I love my future as a European Citizen” poprzez swoje konto na Facebook’u i zapoznawanie się z działaniami szkół partnerskich oraz nawiązywania indywidualnych kontaktów z uczniami tych szkół.

Strona Projektu Comenius

  

Trwają zapisy do klas: I, II, IV, V, VI, VII

Szczegóły zobacz NABÓR 2018/2019

lub pytaj w sekretariacie 

tel. 32 2411 653

   

Realizujemy projekty

 

      

„Matematyka i sport to pewny rekord” 

„Popołudnie z grami i robotami”

 

 

Gościmy...

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Ważne wydarzenia

21.05.2018

godz.17.00 Pożegnanie

z klasami III Gimnazjum

...

22.06.2018 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

godz. 10.00 klasy VII SP

godz. 10.30 klasy II Gimnazjum

godz. 11.00 klasy I i IV SP

Polecamy...

Certyfikaty i Programy ...